I když jsou Velikonoce nějaký ten týden za námi, pojďme na ně společně zavzpomínat. Před začátkem dietního režimu visí často otazník nad svátky jako Velikonoce nebo Vánoce, kdy se kolem vás točí talíře plné dobrot. Proto čtěte dál, abyste zjistili, jak si tyto krásné křesťanské svátky užili naši milí hubnoucí. Bylo překážkou, že jsou v dietním režimu? Vůbec ne. A jako kulinářský bonus přidáváme recept na dietního velikonočního beránka, kterým se můžete inspirovat a za rok si ho upéct. Naši hubnoucí ho na radu naší výživové poradkyně Martiny vyzkoušeli a byli nadšení.  

Velikonoce v Paříži

Simča trávila velikonoční čas v Paříži. Měla obavy, jak bude dietní režim během své francouzské dovolené zvládat během, protože zde čekají lákadla na každém kroku, ale naštěstí se žádný problém nevyskytl. Ba naopak. Cestování ani Velikonoce nepředstavují pro hubnutí žádný problém. S produkty KetoDiet to jde zvládnout levou zadní. A ani o dobroty nebyla Simča ochuzená, do Paříže si s sebou vzala KetoDiet novinku – proteinové chipsy, na kterých si moc pochutnala. I když jí počasí zrovna moc nepřálo i přesto si dovolenou náramně užila. Ani v Paříži nezahálela, jeden den nachodila 14 km, druhý dokonce 17 km…. a množství schodů raději ani nepočítala. Z Paříže se vrátila až v neděli, ale i tak Simča ještě stihla upéct krásného velikonočního beránka, aby byla na koledníky připravená.  

Velikonoce v Beskydech

Petra velikonoční svátky strávila s dětmi v Beskydech, kde si užívaly tůry a procházky. Společně absolvovali výšlap na horu Radegast. Šli celých 8 km do kopce, a to už je tedy pořádná dřina. Děti to zvládaly mnohem lépe než Petra, která je na ně právem pyšná. Ale i ona si zaslouží pochvalu, jak dietní režim perfektně zvládá a ještě si dává pořádně do těla na výletech. I její hubnoucí kolegyně Simča před ní smeká. Stejný výšlap absolvovala před několika lety s rodinou. Živě si pamatuje, jak musela postupně odhazovat jednotlivé vrstvy oblečení, protože jí bylo nesnesitelné horko, a to i když bylo pod nulou. Nahoru došla pouze v termotričku s bundou ovázanou kolem pasu.   

Velký jarní úklid

Nikča s Honzou také nelenili a s prvními slunečnými paprsky se pustili do velkého jarního úklidu. Neminula je  práce na zahradě, mytí oken a nezapomněli ani na své psí miláčky, kterým dopřáli pěkně dlouhou procházku.

Přípitek s proteinovým nápojem

A jak prožívala velikonoční svátky Mirka? Protože bylo na Velký pátek nádherné počasí, strávila ho letos poprvé na terase. A ani jí nevadilo, že byla na rozdíl od ostatních pouze na proteinovém nápoji a vodě. V Jablonci nad Nisou u Diany se pekly perníčky a špenátový věnec, který vypadal nádherně. Nezapomněla ani na velikonoční výzdobu, aby byla připravená na zástupy koledníků.

Vynikající velikonoční beránek

A aby si Velikonoce všichni užili, jak se patří, naše úžasná výživová poradkyně Martina Dvořáková vymyslela zdravý recept na velikonočního beránka, který je vhodný i do dietního plánu.

Co potřebujeme:

4 vejce
1 hrnek řeckého jogurtu
1 a 1/2 hrnku mandlové mouky
½ hrnku rozmixovaných lněných semínek
½ hrnku mletého máku
šťáva z 1 citronu
1/4 hrnku čekankového sirupu
1 kypřící prášek do pečiva

Jak na to:

Řecký jogurt rozmíchejte, přidejte mandlovou mouku, rozmixovaná lněná semínka, mák, citrónovou šťávu, čekankový sirup a 1 prášek do pečiva. Vše pořádně smíchejte a dejte do vymazané formy. Pečte 40 minut na 180 stupňů. Dobrou chuť 

Podívejte se na fotky, jak celá „parta“ z Hubne celé Česko trávila velikonoční svátky.