Už jste někdy zaslechli, že muži hubnou rychleji než ženy? Přesvědčte se o tom na vlastní oči u Honzy z projektu Hubne celé Česko. Jak zvládl první týdny s proteinovou dietou, si pojďte přečíst právě teď.

Spokojenost a dobrá nálada

Honza si první týden v dietním režimu připadal bez energie, ale druhý týden už začínal s maximální spokojeností a dobrou náladou. Protože tráví většinu času za volantem, proteinová jídla a nápoje mu vyhovují po všech stránkách. Stejně jako jeho manželka Nikola od základů změnil svoje stravovací návyky. I on zapracoval na pravidelném jídelníčku a přidal do něj hodně zeleniny. Ale co považuje za úplně největší změnu? Na jídle si pochutná i bez pečiva, které dříve doma jedli pravidelně. Stejně jako většina lidí si život bez pečiva neuměli představit a najednou to jde. Jako rodiče chtějí jít příkladem a ke zdravějším stravovacím návykům tak učí i své 2 malé holčičky. A Honza nevynechává ani sport, ve volných chvílích začal jezdit na kole.

Je to překvapivě jednoduché

Na Honzovi je hubnutí ohromně vidět.  Zhubl už o 2 velikosti a ve tváři výrazně omládl. Jak už jsme psali na začátku, mužům se často hubne snáze. Jeho okolí si samozřejmě změn všímá a nemůžou uvěřit, že je redukce hmotnosti tak snadná a rychlá. Občas se samozřejmě najdou momenty, kdy dostane jeho pevná vůle pěkně zabrat, ale statečně odolává dál. Je to například ve chvílích, kdy je stůl plný “normálního jídla”. Co mu ale opravdu chybí, je sklenička piva k večeři. „No jo, alkohol prostě do diety nepatří“ (smích).

S KetoDiet na dovolenou 

S proteinovou dietou se Honza s Nikolou vydali i rodinnou dovolenou na horách. A možná i díky sportovnímu vyžití na lyžích má Honza tak perfektní hubnoucí výsledky. Večer si například připravovali cuketovou polévku a k ní proteinovou omeletu. Dietní režim tak pro ně nepředstavoval žádný problém ani na dovolené a jak sami říkají, s proteinovou dietou se dá zvládnout úplně všechno. Nejvíce si oba zamilovali květákové placičky a cuketovou polévku, které najdete v receptech.

Jsme zvědavi, jak bude Honza v hubnutí pokračovat. Zkušená výživová poradkyně KetoDiet Martina Dvořáková s úsměvem dodává, že už snad Honza nemá ani co hubnout.