Do projektu Hubne celé Česko se přihlásila Honzova manželka Nikola. Nezapomněla ale ani na svého manžela, a v přihlášce uvedla, že by byla ráda, kdyby šli do hubnutí společně. My jsme jejich prosbu vyslyšeli a dali manželskému hubnutí s proteinovou dietou zelenou. Manželku Nikolu jsme si již blíže představili v minulém článku, a teď je načase seznámit se i s Honzou. 

Vejít se zase do starých džínů

Stejně jako Nikole i jemu nadváha překáží v běžném životě. Hlavně při zavazování tkaniček. Rád by zhubl 12 kg. Zkušenosti s dietou má, ale z nedůslednosti se bohužel dostavil jojo efekt. Věří, že pod drobnohledem své dietní koučky a manželky dotáhne své hubnutí do konce, a už teď se těší nejen na výsledky svoje, ale i své manželky. Ve skříni mu leží nové džíny ještě s neodstřiženou cedulkou. Má za cíl se do nich po dlouhé době konečně vejít. To je jedna z motivací, kvůli které se do hubnutí pouští. Hlavně se chce ale opět cítit dobře a mít víc energie. Volný čas tráví jako milující otec se svojí rodinou. Často jezdí na výlety nebo chytat ryby. Honza se nebojí ani práce na zahradě, pokud je čas. Za pěkného počasí rádi společně jezdí na kole anebo chodí na procházky se svými psími miláčky.   

A co Honzův jídelníček?

Honze miluje polévky, ale neodepře si ani poctivá jídla jako řízek nebo smažený květák. Nejvíce si pochutná na steaku, ke kterému si rád dopřeje pivo. Říká, že k obědu nebo k večeři pivo patří (smích). Na to si bude muset Honza nechat nyní zajít chuť, protože v dietním režimu není povolen žádný alkohol. Toho se ale nebojí a hravě to zvládne i bez svého oblíbeného pivního moku. Jako dokonalý muž se nebojí postavit ke sporáku, protože vaří strašně rád. Stejně jako jeho manželka Nikola i on často odbývá své obědy a vezme si jen něco nezdravého a rychlého do ruky. Za svůj největší stravovací hřích považuje velké množství pečiva a sladkostí.  

První dny s ketodietou

Nástup do ketózy pro Honzu nebyl úplně lehký, ale po pár dnech se zase začal cítit dobře. Protože Honza chodí kromě své práce i na brigády, má jako muž větší fyzický výdej. Proto mu na začátku výživová poradkyně KetoDiet Martina Dvořáková doporučila jedno KetoDiet jídlo navíc, než se tělo přehodí. Ze začátku měli s Nikčou stejně jako ostatní hubnoucí problém připravit proteinovou omeletu. Pokaždé se jim potrhala. Po vzájemných radách se jim ale nakonec všem povedla. Honzova manželka Nikola přiznala, že manžel ji dokáže udělat daleko lépe než ona 🙂 Po prvním měření u své dietní koučky měli oba o prvních pár kilogramů méně, a to jen za 2 týdny. Z toho mají oba obrovskou radost a těší se, jak jejich společné hubnutí bude pokračovat dál.