Pojďme se blíže podívat na další odhodlanou hubnoucí z našeho úžasného projektu Hubne celé Česko. Proč se krásná poloviční Řekyně Diana pustila do boje s nadbytečnými kilogramy?  Čím dál více jí vadí, že se cítí bez energie, vyčerpaně a k tomu se občas přidávají bolesti zad a kolenou. Na vině je bohužel její nadváha. Ideálně by chtěla shodit 20 kg, ale šťastná bude za jakékoli “nastartování”. A my Dianě přejeme, aby tuto svou metu s proteinovou dietou zdolala. O jejích výsledcích vás budeme průběžně informovat.    

Řecko, pláže, plavky….

S rodinou se snaží co nejvíce volného času trávit v přírodě, kde staví s dětmi obydlí pro zvířátka a skřítky. Zároveň dodává, že s ní souhlasí každá máma, že volného času je fůra, ale s dětmi zároveň žádný. Aby z mateřských povinností na chvíli vyklouzla, snaží se chodit 2x týdně na lekce TRX. Pochvaluje si tam výbornou cvičící partu a neskutečně ji to baví. V létě ji čeká významná událost. Její bratr, který žije v Řecku, se bude ženit. To byl další důvod, proč se rozhodla pustit do hubnutí. Jako každá žena chce být na tak významné události krásná a štíhlá. A přeci jenom Řecko, pláže, plavky….A jak je na tom s vařením? Přece jen na mateřské dovolené se mu nevyhne. Diana ráda vaří hlavně pro ostatní, především řeckou kuchyni, kterou logicky milují. Největší radost jí udělá pochvala od přátel. Dokonce své “řecké obědy“ u sebe doma dává formou poukázek jako dárek svým přátelům.

A jak vypadá její jídelníček? “Do řecké kuchyně patří především tuny olivového oleje.” směje se Diana. Přiznává, že se jako většina maminek na mateřské dovolené odbývá a hází do plácu příklad svého jídelníčku ze dne před začátkem hubnutí s proteinovou dietou:

Snídaně: dort z narozeninové oslavy své dcery.
Oběd: bramborová kaše, filé, salát a doma upečený crossaint se šunkou a sýrem.
Večeře: kousek domácí pizzy a mezitím HARIBO bonbóny, pár chipsůůů…..zrovna ideální jídelníček to není 🙁

Jako svůj největší stravovací hřích považuje ve svém jídelníčku nepravidelnost a občasné splácání všeho, co doma najde.

Začátek s ketodietou

První dny byla Diana pouze na proteinových nápojích. Cítila se malátná, ale 3. den už bylo lépe. Krásně se jí vstávalo a cítila se plná energie. Naopak si pochvalovala, že měla při sobotním dopoledním uklízení výbornou náladu. A to se jí snad nikdy nestalo. Hned ze začátku se pustila s velkou vervou do úpravy povolené zeleniny a začala v kuchyni kouzlit. Jako první zkusila cuketové špagety a náramně si pochutnala i na jiných zeleninových jídlech: “O víkendu jsem vařila “sváteční” oběd v podobě Brokolicovo-celerovo-pórkového krému. Dvouletý syn si na polévce taky moc pochutnal. Hubnout jde bezpečně i na mateřské dovolené, když se chytře přemýšlí o tom, co uvařit pro sebe, ale zároveň taky pro děti. Ušetří se tím spousta práce a času.” (smích)

Během ketodiety je náročnější zvládnout rodinné návštěvy nebo narozeninové oslavy bez újmy, ale Diana si s sebou pokaždé vezme proteinový nápoj a salát a má vyhráno. I nadále chodí 2-3x týdně cvičit na TRX a těší se na další shozené kilogramy.